Tesettür Kına Makyajı Modelleri 2021

  • 04 Temmuz 2021
  • 8 kez görüntülendi.
Tesettür Kına Makyajı Modelleri 2021

Hayatınızın en önemli anlarından biri olan kına gecenizde makyaj yaptırdığınızda dikkat etminiz gereken bir kaç önemli unsur bulunmakta. Kına öncesi provalar, nasıl bir bindallı giyileceği, türban tasarımının nasıl olacağı ile ilgili hususlar düşünülürken makyajın çok önemli bir unsur olduğu unutulmakta. Tesettür kına makyajı modelleri 2021 yılında moda olan makyaj tasarımlarını sizler için hazırladık. Sizler için kına mkayajını kusursuz gösteren önerileri araştırdık.

Alnı Genişlere Kına Makyajı

Alnı Genişlere Kına Makyajı

Alnı Genişlere Kına Makyajı

Alnı geniş bayanlar için özel bir kına makyajı modeli mevcut. Fakat türban tasarımının bu konuda çok öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Türban tasarımı ile alnın açık kısmı yeteri kadar örtülür. Türban renginin tonlarında ruj kullanılmasını tavsiye ederiz. Alnı genişlere kına makyajı olarak resim galerimizde bir kaç örnek mevcut. Bunların yanında göz renginizin, ten renginizin, çene yapınızın yapılan makyaja çok büyük etkisi var. Bunları düşünerek makyaj yapılması doğru olacaktır.

En Çok Yapılan Tesettür Kına Makyajı

En Çok Yapılan Tesettür Kına Makyajı

En Çok Yapılan Tesettür Kına Makyajı

Bir kaç önemli husustan bahsederek devam edelim. Kafein içeren içecekleri düğünden önce içmeyi kesin. Çünkü kafeinli içecekler dişlerin sararmasında büyük sebep. Makyajın kına gecesi günü yoğun tempoda akmaması için kalıcı malzemeler kullanılmasına dikkat edin. Ayrıca kına gününden önce bir kaç kez yapabiliyorsanız prova yapmanızda fayda var. Gelelim en çok yapılan tesettür kına makyajı modellerine. Sade makyajlar çok tercih ediliyor. Özellikle kahve ve krem tonları. Yüze aydınlık vermeniz güzel olacaktır. Bindallı koyu renk olduğundan açık tonlar tercih edilmesinde fayda var.

Renkli Gözlü Tesettürlülere Kına Makyajı

Renkli Gözlü Tesettürlülere Kına Makyajı

Renkli Gözlü Tesettürlülere Kına Makyajı

Göz renginizi ortaya çıkaran makyaj yapmanızda fayda var. Gözü renkli olan bayanlara önerimiz göz aklarını kızartmayacak şekilde dinlenmeleri. Yani bayanlar kendinizi yorup şişik gözlerle ve kızarmış gözlerle makyaj yapmayın ya da yaptırmayın. Göz akınız beyaz olursa gözleriniz ortaya çıkacaktır. Eyeliner yapmayı ve kirpiklerinizi canlandırmayı unutmayın.Renkli gözlü tesettürlülere özel kına makyajı modellerinden başka aklınıza takılan modeller varsa resim galerimizde inceleyebilirsiniz.

Uzun Suratlılara Özel Kına Makyajı

Uzun Suratlılara Özel Kına Makyajı

Uzun Suratlılara Özel Kına Makyajı

Çenesi uzun olan bayanlar sivri surat yapısına sahip oluyorlar. Çene kısmının koyu tonaj kullanıp yukarı doğru aydınlık yaparsanız suratınız daha uzun gözükür. O yüzden ton geçişlerine dikkat etmek gerekir. Her surat yapısına göre makyaj ayrı olmalı. Bazı makyözleri incelediğimizde tutturulmuş bir makyaj modelini her geline uyguluyorlar. Bu çok yanlış bir şey. Uzun suratlılara özel kına makyajı modellerinden başka, iri gözlülere özel kına makyajı, gamzelilere özel kına makyajı, tesettür porselen kına makyajı, taçlı tesettür kına makyajı, esmer tesettürlü bayanlara kına makyajı, sivri çenelilere özel kına makyajı gibi bir çok makyaj modeli mevcut. Bu modelleri örnek olarak bakmak istiyorsanız aşağıdaki resim galerimizden inceleyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ