Tesettür Giyimde Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Seçmeliyim ?

  • 11 Haziran 2016
  • 4.660 kez görüntülendi.
Tesettür Giyimde Nasıl Bir Güneş Gözlüğü Seçmeliyim ?

Yaz aylarının girmesiyle hiç gelmeyecek diye düşündüğümüz güneşli günler yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı.Bu yüzden gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumanın yollarından biri de güneş gözlüğü takmak olacaktır.Uzman ve araştırmacıların söyledikleri ultraviyole ışınlarının göz sağlığına oldukça zarar verdiği ve güneş gözlüğü olmadan dışarı çıkmanın insan sağlığına olumsuz etkileri olacağı bilinmektedir.Güneş ışınları başta katarakt olmak üzere bir çok hastalığa yol açan ışınları olduğu biliniyor.Sağlığını düşünen tesettürlü bayanlar için güneş gözlüğü modellerini sizler için hazırladık.

Kimi güneş gözlüğünü aksesuar olarak kullanmakta.Kafasının üstünde şık bir görüntü olduğunu düşünerek taşımaktalar.Kimi ise araç kullanırken yoldan gelen yansımayı kesmesi için kullanır.Kimi nereye baktığı belli olmasın diye gözlüğü takar.Kimi de sağlık problemi olduğu için takar.Kısacası herkesin gözlük takmak için bir sebebi var.Siz de gözlük alırken amacınız ne olduğunu belirleyerek gözlük almanızda fayda var.Örneğin görüntü olsun zaten ben gözlük takmıyorum diye düşünüyorsanız çok pahalı gözlük almanıza gerek yok.

Güneş gözlüğünün bir kere polarize olması şart eğer güneşten korunmaya çalışıyorsanız.Önemli olan diğer bir husus ise surat yapınız.Kullanacağınız gözlüğü surat yapınıza göre seçerseniz daha çok yakışır.Aksi halde sanki başkasının gözlüğünü takıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Uygun Gözlük

Yuvarlak Yüze Uygun Gözlük 

Yuvarlak yüzlü bayanlar kesinlikle oval hat gözlük kullanmasın.Eğer gözlük almayı düşünüyorsanız köşe kısımları çok sert hatta sahip olmayan dik dörtgen yapıda gözlük alabilirsiniz.

Kare Yüze Uygun Gözlük

Kare Yüze Uygun Gözlük 

Kare yüzlü insanların kemik yapısı daha belirgindir.Saçlar sala salınık olduğu zaman kare hatlı yüz daha çok ortaya çıkar.Bu tipte bir yüze sahipseniz yuvarlak yapılı bir gözlük tercih edebilirsiniz.Ayrıca çerçevesi küçük olan gözlükler suratınızı daha uzun gösterebilir.

Uzun Yüze Uygun Gözlük

Uzun Yüze Uygun Gözlük 

Uzun suratlı insanların kemik yapılar farklıdır.Örneğin elmacık kemiği normal insanlara göre aşağıya doğru daha uzundur.Bu yüzden aldığınız gözlük suratınıza uzunluk değil hacim katması gerekir.Hacim katması için ise çerçevesi büyük ve yuvarlak hatlı gözlük takmak doğru tercih olacaktır.

Üçgen Yüze Uygun Gözlük

Üçgen Yüze Uygun Gözlük 

Üçgen surat yapısına sahip insanların çenesi sivridir ve elmacık kemikleri daha yaygındır.Bu yüzden kalın çerçeveli güneş gözlüğü seçmekte fayda var.Çerçevenin sert hatlara sahip olması sizin açınızdan daha iyi olacaktır.Kedi gözlük diye bildiğimiz gözlükler de bu surat yapısına oldukça yakışıyor.Üstü geniş altı biraz daha dar gözlükleri denemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Oval Yüze Uygun Gözlük

Oval Yüze Uygun Gözlük 

Bu surat yapısına sahip insanlar gözlük konusunda diğer insanlardan daha şanslıdır.Çünkü bu surat yapısına hemen hemen bütün gözlükler yakışmaktadır.

Güneş gözlüklerinde bu aralar vintage modası meşhur. Vintage modası çok eskilerde olan ürünlerden kullanmak demek.60 lı 70 yi yıllarda kullanılan gözlükleri şimdi kullanıyorsanız vintage modasını takip ediyorsunuz demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ