Tesettür Gelin Makyajı 2017-Kapalı Gelin Makyajları

  • 01 Kasım 2016
  • 1.853 kez görüntülendi.
Tesettür Gelin Makyajı 2017-Kapalı Gelin Makyajları

Tesettür Gelin Makyajı 2017 yılında daha sade ve daha güzel gösterecek modellerden oluşuyor. Kızlar için hayatının en önemli gününde en güzel olmayı dilemek hakları. Bunun için güzel bir gelinlikle beraber çok güzel bir makyaj gelinlik kadar önemlidir. Çocuk yaştan beri hayalini kurduğunuz düğün günü gelip çattığında nasıl bir makyaj yaptıracağınıza hala karar veremiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz tesettür gelin makyajı 2017 yılı modellerini inceleyebilirsiniz.

Tesettürlü Gelin Makyajı Nasıl Olur ?

Gelinlik seçimi hiç şüphesiz düğün günü en önemli konudur ancak makyaj da en az gelinlik kadar önemlidir. Tesettürlü bayanların abartıya kaçmadan yapacakları makyaj her zaman daha güzel bir görüntü verir. Abartıya kaçılan makyaj tesettürlü bir bayanda hoş durmaz. Mesela cırtlak bir kırmızı ruj, aşrı parlak farlar, abartı rimel, farklı fondöten kullanımı bir tesettürlü bayanda hoş durmaz. Tesettür gelin makyajı 2017 yılı modelleri incelediğimizde pastel tonların kullanıldığını görüyoruz. Ağırlıklı olarak doğal renkler ve toprak tonları kullanılmış. Bakır ve şeffaf tonlar da oldukça kullanılıyor. Surat yapınız da tabiki makyaj için çok önemlidir. İnce surat yapınız varsa bakır tonlardan ziyade açık toprak tonları kullanılabilir. aşağıdaki resim galerimizde surat yapınızı benzettiğiniz modellerin makyajlarını örnek alabilirsiniz. Işıltılı tonlarda porselen makyaj modeli 2017 yılında en çok tercih edilen makyaj tasarımları arasında. Porselen makyajı bilmeyenler için biraz bahsedecek olursak; su ile karıştırılarak oluşturulan bir pudra yapısına sahip ve kapatıcı özelliği diğer pudralara göre daha etkili. Özellikle yüzünde leke ve sivilce izi bulunanlar çokça tercih etmekte. Özellikle fotoğraf çekimlerinde, film çekimlerinde porselen makyaj çok tercih edilmekte.

Makyaj çeşitleri olarak porselen makyaj dışında günlük makyaj, gece makyajı, show makyajı, dizi makyajı, kalıcı makyaj gibi bir çok çeşit mevcut. Düğün,nişan, sünnet gibi özel günlerde genelde gece makyajları tercih edilir. Gece makyajı nasıl olur ? Gece makyajında renkler belirgindir.Amaç yüz hatlarını netleştirmektir. Dudağa uygulanan ruj, kirpiklerdeki rimel, yanak kısmına vurgulanan allık oldukça belli ve koyudur. Kapalı gelin makyajları dendiği zaman akla gece makyajları gelmektedir.

Makyaj Yapmanın Sırları

Makyaj yapmak bir sanattır. İyi bir makyaj sizi ünlü birine benzetecekken, kötü makyaj çirkin kız betty yapabilir. Makyajın bir kaç püf noktası vardır. Diğer her şey sizin zevkinize kalmıştır. Diyelim ki makyajınızı evde yapacaksınız. O zaman size kusursuz makyajın birkaç püf noktasını verelim. Bronz makyaj enerjinizi yüzünüze yansıtır. Elmacık kemiklerinizin üzerine aydınlatıcı sürüp gölge oyunu yapın. Aydınlık katmak için kremin içine biraz far koyabilirsiniz. Makyaj bazı sizin işinize çok yarayacak. Aydınlık veren bir fondöten uygulayın. Siyah noktalar ve sivilceleri kapatıcılarla kapatın. Cildinizin parlamasını istemiyorsanız aşırı yağlı pudralardan kaçının. Ton geçişleri sağlayarak farklı tonları katman oluşturarak çok güzel bir makyaja imza atabilirsiniz.

Makyajla beraber yaptıracağınız gelin başı modelleri de çok önemlidir. Birbirini tamamlayan en önemli iki husus tesettür gelin başı modelleri ve gelin makyajıdır. Kafa yapınız ve surat hattınıza göre yaptıracağınız gelin başı çok önemlidir. Gelin başı seçimini anlattığımız diğer bir konuyu linkimizde bulabilirsiniz. Tesettür Gelin Başı Modelleri 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ