Kısa Boylu Tesettürlü Bayanlara Giyim Önerileri

  • 24 Ocak 2017
  • 1.397 kez görüntülendi.
Kısa Boylu Tesettürlü Bayanlara Giyim Önerileri

Kısa boyu bayanların genelde yaptıkları şey uzun gözükmek istemesidir. Boyunuzun o an uzamayacağınızı var sayarak sizi uzun gösterecek yöntemlere başvurmak da fayda var. Kısa boylu tesettürlü bayanlara giyim önerileri başlıklı yazımızda sizlere ipuçları vereceğiz. Şimdi gelin uzun görünmenin sırlarını birlikte çözelim.

Kısa Boylu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli ?

Kafadan tırnağa tek renk giyinmeye özen gösterin. Tek renk giyinmek uzunluk yansıması vereceği için uzun gözükmenizi sağlayacaktır. Çok fazla farklı renk tıknaz gözükmenize sebep olacaktır. Tabiki boyu uzun göstermenin en önemli noktası topuklu ayakkabılar. Topuklu ayakkabı giyerek boyunuzu en kötü 5 cm daha uzatabilirsiniz. Topuklu ayakkabılar kadınlığın simgesidir. Fiziksel görünüşünüzde daha dik bir yapıya ve uzun bir bacak boyuna sahip olabilirsiniz. Eğer topuklu ayakkabılarda stiletto seçeneği ile yapamam diyorsanız kendinizi güvende hissedeceğiniz dolgu topuklarla yolunuza devam edebilirsiniz. Yüksek bel etek, pantolon sizlerin daha uzun bir bacak yapınızın olduğunun yansımasını yaparak uzun görünmenize etki edecektir. Çok bol pantolonlardan kaçının dar ama paçası İspanyol tarzı olan pantolonlar sizleri uzun gösterecek.  Eğer kot pantolon giyiyorsanız bileklerden hafif yukarı doğru sıvayıp giyin. O zaman göreceksiniz ki daha zarif bir görüntünüz olacak. Fakat ayak bilekleriniz kalın ise kesinlikle tercih etmiyoruz. Bileğiniz kalın ve boyunuz kısaysa en son tercih edeceğiniz pantolon biçimi kısa pantolon biçimidir.

Kısa Boylu Bayan Kombini

Kısa Boylu Bayan Kombini

Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Çok hacimli kıyafetlerden kaçının. Tesettürlü olduğunuz için dar giyinemeyeceksiniz fakat en azından vücudu belli etmeyen salaş görünüme sahip olmayan kıyafetleri seçin. Kemer kullanmaktan kaçının. Kemerler sizin vücudunuzu ikiye bölecektir. Koyu renkli kıyafetler seçmeye gayret gösterin. Büyük çantalardan kesinlikle uzak durun. Doğru aksesuarların genel görünümde çok etkisi vardır. Enlemesine değil de boylamasına çizgileri olan kıyafetleri seçin. Sizi hem uzun hem de zayıf gösterecektir. Desen konusunda aşağı doğru basamaklı desenleri tercih edin. Geniş baskılı desenlerden uzak durun. Eğer topuklu ayakkabı giyemiyorsanız sivri burun babetleri tercih edin. Ayakkabı konusunda ayak bileklerinizde kemer kullanmamaya özen gösterin.

Ne kadar kısa ya da uzun olsa insan göründüğü kadar güzeldir. O yüzden kendinizle ve vücudunuzla barışık olun. Kendinizi sevin. Kendinizi beğenin. Kısa boylu tesettürlü bayanlara giyim önerileri şimdilik bu kadar. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ