Hintlilerin Gelinlik Modelleri – Hint Usulü Gelinlikler

  • 07 Kasım 2016
  • 2.344 kez görüntülendi.
Hintlilerin Gelinlik Modelleri – Hint Usulü Gelinlikler

Hintlilerin Gelinlik Modelleri bizim kültürümüze uzak gibi görünse de aslında çok yakın. Hintliler sıcak kanlı insanlar. Kültürleri en az bizim kadar gelişmiş. Hintlileri bilmeyenler bir tane Hint filmi izlediklerinde ne demek istediğimizi anlayacaklar. Bu sene dünyayı saran bir Hint modası var diyebiliriz. Bunu 2016 yılında düğünlerde gelinlerin yaptırdığı  Hint kınası modelleri ile gördük. Sizlere biraz Hint düğünlerinden bahsedelim. Hint düğünü nasıl olur ? Gelinler düğünlerde nasıl giyinirler ? Bizdeki gibi ele kına yakılır mı ? Düğünde oynarlar mı ? bu sorular hep Hindistanlıların merak edilen taraflarındandır.

Hindistanlı Gelinlerin Gelinlikleri

Hint geleneklerine göre barat töreni olmazsa olmazdır. Hintli gelin ve damat oynar fakat bizim oynadığımız gibi oynamazlar. Klasik Hint dansı dedikleri çori çori tarzında oynarlar. Evlendikleri güne çok önem verirler. Maneviyatı çok güçlü milletlerden olan Hintliler düğün günü her şeyin mükemmel olmasına özen gösterirler. Hintli zenginlerin düğünleri 3 gün 3 gece sürebilir.Özellikle Hintlilerin Gelinlik Modelleri çok özenle hazırlanır. Dantel ve pul işlemeleri çok fazladır. Boydan bir gelinlik giyerler. Özellikle kırmızıyı çok tercih ederler. Hintli gelinler tattoo dedikleri Hint dövmesi yaptırmayı gelenek haline getirmişlerdir. Ruhlarının temizlendiğine inanırlar. Hint mitolojisinde Navamsa adı verilen evlilik pusulasına bakarlar ve evlenecek olan kişiler yönlerini bu şekilde kontrol edilerek ileride oluşacak sorunların baştan görüleceğine inanılır. Hindistan’da bu çok yaygın bir anlayıştır.

Hint Düğünü Nasıl Olur ?

Hint geleneklerine göre gelin düğünden önceki gece annesi ve kız kardeşleri tarafından süslü kınalarla ellerine ve ayaklarına dövme yaparlar. Bu dövmeler gelinin vücudundan çıkana kadar gelin ev işi yapmaz. Düğünde damat kaynanası tarafından karşılanır ve damadın ayakları yıkanır ardından süt ve bal ikram edilir. Gelin ve damat düğün alanında bulunan kutsal olduğu inanılan ateşin etrafında 4 kere döner ve masalarına doğru koşarlar. Masaya ilk ulaşanın sözünün geçeceğine inanılır. Düğünün bitişine doğru gelinle damadın üstünden pirinç dökülür. Kısaca Hint düğünlerini bu şekilde anlatabiliriz.Hint düğünü nasıl olur ? sorusuna inşallah cevap vermişizdir.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz Hint Usulü Gelinlikler mevcut. Resim galerisine tıklayarak farklı Hint gelinliklerini görebilirsiniz. 2017 yılının modası olacak olan Hint esintisini gelinliklerinde yaşamak için modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı bir düğün yapmak isteyenlerin tercihi Hint gelinlikleri ve hint kınası dövmeleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ