Gidilebilecek Tesettür İslami Muhafazakar Oteller

  • 15 Mayıs 2018
  • 425 kez görüntülendi.
Gidilebilecek Tesettür İslami Muhafazakar Oteller

İslami Otel Hakkında Gerçek Yorumlar

Tatil konusunda çok kararsız kaldığınızı biliyoruz. Zaten kırk yılda bir tatile gideceksiniz bari güzel kaliteli zaman geçirelim diye düşündüğünüzü biliyoruz. O yüzden bu yazımızda kesinlikle duygularınıza tercüman olacağımıza emin olabilirsiniz. Ben ve eşim 2014 yılı eylül ayında evlendik ve balayı için Gidilebilecek Tesettür İslami Muhafazakar Otel arıyorduk. İnternette günlerce araştırdık, eş dosta sorduk soruşturduk bir türlü nereye gideceğimize karar veremedik. Eşim baş örtülü olduğu için muhafazakar bir otel kesinlikle tercihimizdi. Bu konuda bu yazıyı okuyan arkadaşlarımız kesinlikle yanlış anlamasınlar. Sadece başı örtülü insanlar gitmiyor oraya. Tercihe göre aslında muhafazakar otel anlayışı değişiyor. Şimdi ne demek istediğimi biraz daha açayım. Bayanın eşi kıskanç olabilir, baş örtülü olunmayabilir içkiden hoşlanmaz, daha fazla sakinlik isteyebilir ya da hiç biri olmayabilir. Ama bizim gitme sebebimiz İslami bir otel olması, restorantında helal gıda ile yemeklerin yapılması vs. vs.

Şimdi gelelim hangi otele gittiğimize. Eylül ayında Alanya’da Bera Otel adında bir otele gittik. Nihayet bu otel üzerinde karar kıldık. Aslında Adenya isminde bir otel daha vardı gönlümüzde ona gitmek vardı ama açıkça konuşmak gerekirse çok pahalı olduğu için gidemedik. Adenya biraz daha lüks ama şöyle bir gerçek var Bera Otele gittikten sonra açıkçası iyi ki gitmemişiz diyebilirim. Çünkü bir insan yemek konusunda ne kadar yemek yiyebilir, ya da yüzmek istese ne kadar yüzebilir, ya da aktiviteye gitmek istese ne kadar aktiviteye gidebilir açıkçası. Adenya ile Bera arasındaki fiyat farkına değmezmiş diyebilirim.

Bera Alanya İslami Otel

Bera Alanya İslami Otel

Normal Otelle İslami Otelin Farkları

Daha detaylı gitmiş olduğum Alanya Bera Oteli anlatmaya devam edeyim. Otel gemiye benzetilmiş. Alanya’da islami muhafazakar otel. Denizin dibinde. Kumsalı gayet hoş. Biz eylülde gittik deniz biraz dalgalıydı. Kumsalda şezlonglar mevcut. Bayanlar için otelin teras katında bayanlara özel yüzme havuzu mevcut. Etrafı tamamen kapalı. Yani bayan arkadaşlar dilerlerse mayoyla havuza girebilir. Bayan havuzunda çalışanlar tabiki bayan. Bu dipnotu da geçelim. erkek havuzu otelin ortak havuzu gibi diyebiliriz. Otelin ortasında etrafı açık. Odaların havuzu gördüğü kısım. Deniz bayanlar için ayrı değildi bizim gittigimiz sene. mesela Adenya Otelde deniz de bayanlar için ayrı. Ama bence denizin ayrı olmaması daha iyi. Sonuç olarak eşinle tatile gitmişsin sürekli ayrı takılıyorsun. En azından denizde beraber vakit geçirebilirsin diye düşünüyorum ama tercih meselesi. Odaların temizliği konusunda gayet başarılı. Temizlik konusunda hassas olmam sebebiyle otel araştırırken özellikle temizlikle ilgili yapılan yorumları ön plana almıştım. Oda konusunda odalar geniş, banyo tuvalet aynı yerde ve geniş. Sıcak suyu var :)) Otel 5 yıldızlı ve sürekli yemek ve içecek olayı bitmiyor. Havuzdan çıkıyorsun mangal yapılıyor, denizden geliyorsun, et döner yapılıyor, soğuk içeceği sınırsız. Gece 12 çorbası. Açık büfesi tatlıları mükemmel. Veganlar için ayrı bir bölüm var. Yani anlatmaya gerek yok 🙂 Bera otelde aç kalman imkansız. Otele ilk gittiğimiz gün Cem Yılmaz’ın açık büfe esprisini aynen yaşadım diyebilirim. Lakin insanın aklına şu soru gelmiyor değil. Kardeşim İslami otelim diyorsunuz fakat bir orduya yetecek kadar yemek yapıyorsunuz ve insanlar yiyeceğinin 3 katı yemek alıyor. İsraf haram değil mi kardeşim. Yani bu biraz bana saçma geliyor. Bunun için yorum kısmından bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Otelin alt katında oyun salonu var. Çocuğunuzla, eşinizle çok güzel vakit geçirebilirsiniz. İnanın her akşam bir kere gidip bowling oynuyorduk hanımla. Hamam savuna falan da var aklıma gelmişken onu da söyleyeyim. Arkadaşlar aklıma şimdilik bunlar geliyor. Sizin soracağınız sorular olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Tesettürlü Hanımlara Özel Oteller

Tesettürlü Hanımlara Özel Oteller

Muhafazakar İslami Otellere Gideceklere Tavsiyeler

Ben bir daha muhafazakar otele gidersem eğer çok iyi anlaştığım iki üç aile ile baraber gitmek isterim. Havuzlar ayrı olduğu için erkekler bayanlar yalnız kalmaz. Akşamları otel aktivitelerine katılınabilir. Ayrıca otele giderseniz mutlaka arabanız olsun. Bir de açık büfede abartmayın :)Bu yazımda muhafazaar otellere gidecek olanlara yardımcı olmaya çalıştım. Ben gittiğim ve gördüğüm bir oteli detaylı olarak dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. amacım kimsenin reklamını yapmak değil. Sadece İslami otele gidecek insanlara yardımcı olabilmek. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ