Gelinliklere Uyumlu Maskeler

  • 24 Ağustos 2020
  • 447 kez görüntülendi.
Gelinliklere Uyumlu Maskeler

Corona virüsü pandemi döneminde düğünler,nişanlar, nikahlar yasaklanmıştı.Çok kişi mağdur olsa da sağlıktan önemli hiç bir şeyin olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Sürecin başarılı ve az bir vaka sonucuyla ilk etabının geçirilmesinden dolayı düğün,nişan organizsyonları bazı şartlara bağlı kalmak şartıyla serbest hale geldi. Bunlardan en önemlisi maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak şartı. Gelin ve damadın maske takması en önemli konular arasında yer alıyor. Biz de gelinliklerle uyumlu maske modellerini sizler için derledik.

Tesettürlü Gelinlik Maske

Tesettürlü Gelinlik Maske

Tesettürlü Gelinliklere Özel Maskeler

Aslında maskenin tesettürü açıpğı olmaz. Gelinlik maskesi herkes için aynıdır. Fakat bazı tesettürlü bayanlardan bu şekilde aramalar yapıldığını fark etmemiz üzerine böyle bir başlık altında yazı yazmaya karar verdik. Bazı özel tasarımlı maskeler hariç aslında gelinlik maskeleri bildiğimiz tıbbi maskelerin üzerine yapılan dantel ve taş işlemeler ile daha güzel ve gelinlikle uyumlu bir hale getiriliyor. Tesettür gelinliklere özel maskeler de bunlardan biri. Sayfamız tesettür giyim üzerine oluşturulmuş olduğu için kapalı bayanlar üzerinden örneklerimiz resim galerimizde mevcuttur.

Corona Virüse Karşı Gelinlik Maskesi

Corona Virüse Karşı Gelinlik Maskesi

Corona Virüse Karşı Gelinlik Maskesi

Dünyaya yayılan corona virüsünün Türkiye’de çok büyük etkileri oldu. Sevenlerin bile kavuşmasını engelleyen bu virüsün çaresi bulunana kadar maskelerle yaşamaya devam edeceğiz. Hastalığın önlenmesindeen büyük etken sosyal mesafe ve maske takımı. Bilim adamları kişisel temizlik ve bu konulara dikkat edildiği sürece virüs vakalarının azalacağını söylüyorlar. Bizi yaradan Rabbimiz derdini verdiyse mutlaka dermanını da vermiştir. Evlenmek isteyen çiftlerin bunda da hayır var demesi kadere inanması ve bizi Yaradana isyan etmemesi gerekir. Şuan için düğün organizasyonlarında belli kurallara uyulduğu sürece düğün töreni yapılmasında sıkıntı yok. Fakat gelin damat ve tüm misafirlerin maske takma zorunluluğu var. Corona virüse karşı gelinlik maskesi üreten tasarımcılar çok şık modellere imza attılar. Açıkçası bu virüs farklı bir sektör oldu diyebiliriz.

Tesettür Gelinlik Maskesi

Tesettür Gelinlik Maskesi

Tesettür Gelinlik Maskeleri

2020 yılı bize iyi gelmedi açıkçası. Depremler, seller, hastalıklar vs. biz insanları çok yordu. Fakat her şerde  bir hayır var denir. Virüsün yakınlarımıza bile sarılmamıza izin vermemesi sevdiklerimizin değerini bir kat daha anlamamızı sağladı. Temizliğin ne kadar önemli olduğunu. Dünya malının fani olduğunu. Küçücük bir virüsün bile insanlardan ne kadar büyük olduğunu gösterdi. Evlenmek isteyenler için de farklı bir anı oldu. İleride fotoğraflara bakıldığında gelin ve damadın maske taktığı fotoğraflar ilginç anılar bırakacağa benziyor. Belki bundan 50 sene sonra torunlarınıza anlattığınızda saçma gelecek bu anılar bizlere çok şey anlam ifade ediyor. Düğünde maske mi takılır diyenlere fotoğrafları gösterdiğinizde şaşırılacak zamanlar ileride bizleri bekliyor. Tesettür gelinlik maskeleri bu anılara refakat ediyor. Gelinlik modellerine uyumlu maske arayışında olan tesettürlü bayanlar için farklı tasarımlara sahip maske modelleri için resim galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ