Farklı Tesettür Kombin Önerileri

  • 24 Kasım 2016
  • 1.091 kez görüntülendi.
Farklı Tesettür Kombin Önerileri

Farklı Tesettür Kombin Önerileri

Kombin kelimesi moda ve tesettürde moda dergileri ve TV programları sayesinde dilimize iyice yerleşmiş ve dilimizden düşmeyen bir kelime haline gelmiştir. Farklı parçalar bir araya gelerek anlamlı bir bütün oluşturması manasına da gelmektedir.

Tesettür kombinleri diğer kombinlere göre daha zordur. Eşarp, şal ya da kıyafetinizden tutunda aksesuarlarınıza kadar bir bütün oluşturmanız gerekmektedir. Farklı parçalar ne kadar çoksa iyi ve doğru bir kombin yapmak o kadar zordur. Peki, tesettürde doğru kombini nasıl yaparsınız?

Doğru Tesettür Kombini

İster tesettür olsun ister normal kombin olsun önemli olan o kombinle nereye nasıl gideceğiniz konusudur. Mesela iş ortamında giydiğiniz günlük kombinle davete gideceğiniz kombin aynı olması doğru değil yanlış bir kombin olacaktır. Gidecek olduğunuz yer, oradaki rahatlık ya da ciddiyet kadar kıyafetlerinizin ve renklerin uyumu da en önemli sorundur. Akşam bir davete gideceksiniz şık bir kıyafetiniz var fakat şalınız ya da eşarbınız kıyafetinizle uyum sağlamazsa yine iyi bir kombin yakalayamazsınız.

Öncelikle farklı tesettür kombini yapmak için temel parçayı seçmekle başlayın. Yani önce giyecek olduğunuz kıyafetinizi belirleyin elbise, tunik, pantolon… Sonrasında ona uygun parça ve aksesuarları seçerek başlarsanız daha doğru tercihler yaparsınız.

Kombin Yaparken Yapılan Yanlışlar

Yapılan en büyük yanlışlardan biri de giymiş olduğunuz kıyafetinizin rengiyle aksesuarlarınızın renginin de aynı olması gerekmez. Onlara uygun renkler seçmeniz sizi daha bir bütün halinde gösterecektir. Örneğin; haki yeşili bir elbise giydiyseniz üzerine hardal sarısı bir şal ya da eşarp takabilirsiniz. Ve taba renginde ayakkabı ve çanta ile kombinleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ