Ayağa Yapılan En Güzel Hint Kınası Modelleri

  • 15 Ekim 2019
  • 633 kez görüntülendi.
Ayağa Yapılan En Güzel Hint Kınası Modelleri

Hint Kınası İle İlgili Tüm Bilgiler

Dövme yaptıramayıp ya da yaptırıp beğenmeme korkusu yaşarım diyenler için güzel bir yazı hazırladık. Yaşanmış tecrübelerle Hint kınası dövmesi hakkında sizlere bir kaç bilgi vereceğiz. Örneğin Hint kınası nasıl hazırlanır? Hint kınası nereden satın alınır ? Hint kınası nasıl yapılır ?Hint kınası yaptırırken nasıl bir model yaptırmalıyım? Hint kınası kaç gün vücudumda kalır? Hint kınası vücuduma zararlı mıdır? Hint kınası nasıl çıkar? Tüm bunları bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Yazımızın altına bir kaç video atacağız ve anlattıklarımızı tam olarak pekiştirmiş olacağız. Şimdi başlıklar halinde hint kınası ile ilgili bilgi vermeye başlayalım arkadaşlar.

Ayağa Yapılan Hint Kınaları

Ayağa Yapılan Hint Kınaları

Hint Kınası Nereden Alınır ?

Arkadaşlar ayağa Hint kınası dövmesi yapmadan önce malzemelerimizi temin etmemiz gerekiyor. Bunların en önemlisi tabiki Hint kınası. Hint kınasını aktarlardan, hac malzemesi satan yerlerden, tuhafiyelerden ya da online satış yapan İnternet sitelerinden alabilirsiniz. Bazı yerlerde set olarak satılabilmekte.

Hint Kınasının Hazırlanışı

Malzemeler;

  • 1 fincan Hint kınası
  • 1 adet limon
  • Lavanta yağı
  • 1 bardak süzülmüş çay suyu
  • Şeker
  • kap, streç, lastik

Hazırlanışı;

Bir kap üzerine eşarp, tül gibi bir şey geçirip onu güzelce lastikliyoruz. Bu tülün üzerine 1 fincan kadar Hint kınası döküyoruz ve kaşık yardımı ile topak topak olan kınayı ezerek un kıvamı haline getiriyoruz. Bunun içine iki üç tatlı kaşığı şeker koyuyoruz. Şekeri koymamızın amacı rengini daha iyi vermesi ve kuruyup kalmasına da yardımcı olur. İçine iki tatlı kaşığı lavanta yağı koyuyoruz. Lavanta yağı hem rengini hem de kına çamur hale geldiğinde daha güzel iç açıcı bir koku vermesini sağlıyor. Sonrasında 1 adet limonu güzelce sıkıyor ve onu süzgeçten geçirerek karışımın içine döküyoruz. Güzelce karıştırıyoruz. Toz tanesi kalmayacak şekilde. Devamında üzerine ihtiyacı kadar ılık su ya da süzülmüş çay (içtiğimiz çay) ekleyebilirsiniz. Ben çay ekliyorum. Karıştırmaya devam ediyorum. Dilerseniz mikserle de karıştırabilirsiniz. Kıvamı ne çok sulu ne de çok katı olacak. Akışkan olması gerekiyor. Kınamız hazır fakat kınanın fermantasyonunu sağlamamız gerekiyor. Bu yüzden kınanın tam üzerine streç gelecek şekilde (kınaya değecek) kınamızı kabın içinde streçliyoruz ve kabın kenarlarını da kapatıyoruz hiç hava almayacak şekilde ayarlıyoruz. Sonrasında 24 saat boyunca bekletiyoruz. Nerede bekleteceğiz diyenler için çalışmayan bir fırının içinde 1 gün bekletebilirsiniz arkadaşlar. Yaptığınız kına karışımı çok fazla olduysa kullanacağınız kısmını ayırıp kalan kısmını bir dahaki zaman kullanmak üzere buzluğa atabilirsiniz. Çözüldüğünde hiç bir sıkıntı olmuyor hatta çok daha güzel oluyor diyebiliriz. Hint kınası hazırlanışı bu kadar şimdi nasıl yapacağız onu anlatalım.

Ayağa Yapılan Hint Kınası Modelleri 2020

Ayağa Yapılan Hint Kınası Modelleri 2020

Ayağa Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar şablon çıkarmakla sizi uğraştırmayacağım çünkü o baya zahmetli ve ileri seviye bir iş. İnternette satın alabileceğiniz delikli şablonlar var ve bir çok model mevcut. Beğendiğiniz şablonu aldığınızı var sayıyorum. Bunlar yapışkanlı oluyor. Diyelim ki ayağıma hint kınası yapmak istiyorum. Şablonu ayağınıza yapıştırıyorsunuz arkadaşlar hazırlamış olduğumuz kınayı aynı pastada motif yapar gibi bir huni poşetin içine koyuyoruz ucunun ince olmasına çok dikkat edin. Yapıştırdığımız şablonun üzerini güzelce hint kınası ile dolduruyoruz arkadaşlar. Yaklaşık 1 saat sonra şablonu çıkarabilirsiniz. Hint kınası dövmeniz hazır arkadaşlar. Bunu evde kendinize, çocuğunuza, eşinize yapabilirsiniz.

Hint Kınası Dövmesi Hakkında Bilinmeyenler

Hint Kınası Zararlı Mıdır ?

Arkdaşlar bu hint kınasına zararlı diyenler var, kanserojen diyenler var daha bir çok şey. Hamile bayanların dikkat etmesi gerekiyor. Kim olursa olsun doktorunuza danışmadan hint kınası dövmesi yaptırmayın arkadaşlar. Bu sorumluluğa biz giremeyiz fakat bir zararının olacağını düşünmüyorum. Atalarımızdan bugüne gelen kına geleneği sonuçta.

Hint Kınası Kaç Günde Çıkar ?

Hint kınası 15 günde çıkar arkadaşlar fakat bunu daha kısa bir sürede çıkarmak da mümkün. Bunun yöntemlerini önceki yazımızda anlatmıştık. Onları okuyarak öğrenebilirsiniz.

Hint Kınası Nasıl Çıkar?

Arkadaşlar daha erken bir sürede çıkarmayacaksanız gün geçtikçe 15 gün içinde çıkar merak etmeyin.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en güzel ayağa yapılan Hint kınası modelleri 2020 ödül almış dövmeleri paylaşacağız. Aşağıdaki resim galerimizi ziyaret ederk inceleyebilirsiniz. Ayrıca paylaşmış olduğumuz videolarla Hint kınası dövmeleri hakkında daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Hint Kınası Yapılış Videosu

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ