2016 Hint Kınası Desenleri

  • 19 Aralık 2015
  • 60.553 kez görüntülendi.
2016 Hint Kınası Desenleri

2016 Hint Kınası Desenleri

2016 Hint Kınası modelleri ile bu senenin modası olan gelinlerin ellerine yaptıkları geçici dövmeler çok moda. Gelin hanımların ellerine yaptırdıkları geçici dövmeler çok hoş bir hava katıyor. 2016 Hint Kınası Çeşitleri ile en özel gününüz olan düğün gününüzde çok şık bir görüntü olacak.

Son zamanlarda hint kınası çokça moda oldu. Birbirinden hoş motif ve desenleriyle her yaşta bayanın kullanımı haline geldi. Kınanın  geçici olması ile desenlerin devamlı değişmesi sıradanlığı da ortadan kaldırıyor. Baktınız desenleri beğenmediniz kendiliğinden silinince başka bir desen yapabilirsiniz. Hintı kınasının 2017 yılı tasarımlarını merak edenler sayfamızı inceleyebilirler . Hint Kınası Modelleri 2017

Hint Kınasının Hazırlanışı

Malzemeler;

 oksijenli su
hint kınası
kürdan
stabilo veya HB kalem
aydınger kağıdı
roll-on (koltuk altı kremi diye de bilinir. Yoksa su da olur)
traş bıçağı ve elbetteki dövme deseni

malzemeler hazır ise yapım aşamasına geçelim. Hint kınası ile oksijenli suyu karıştırınız. Küçük bir kaba iki adet çay kaşığı hint kınasını koyunuz.Üzerine oksijenli suyu döküyoruz.Kahve telvesi kıvamını bilirsiniz o şekilde olana kadar karıştıryorsunuz.Kınanız kaliteli olsun.Yoksa topak topak olur ne kadar karıştırırsanız karıştırın.Oksijenli su kınanın siyah renk almasını sağlar.Ayrıca kalıcılığı arttırır.Hazırlamış oyduğumuz hint kınası aşağıdaki şartları oluşturduysa olmuş demektir.

  1. Kürdanla çizilebilir derecede karışmış olacak
  2. Topak topak olmamalı
  3. Kına kuruduktan sonra kınanın altında canlı bir renk olmalı

Şimdi kınayı deneyeceğiniz kişinin eline hazırladığınız karışıma kürdanı batırıp şekilleri çizmeye başlıyoruz. Şekil çizdikten sonra 2-3 saat kurumaya bırakıyoruz. Kesinlikle bu kısım nemlenmemeli ve ıslanmamalı. Kına tamamen kuruduktan sonra siliyoruz eğer canlı bir renk oluşmuşsa gerçek desenimizi işlemeye hazırız demektir.Hayır olmadıysa kına+ oksijenli su karışımınızı gözden geçirin ve kıvamı tutturana kadar denemeye devam edin. Ama unutmayın her yaptığınız deneme en az 1 hafta vücudunuzda kalacaktır.

Hint Kınasının Vücuda İşleme Aşaması

İstediğimiz motifin üzerine aydınger kağıdını yerleştirerek stabilo veya resim kalemiyle bir kopyasını çıkartıyoruz.Daha sonra geçici dövmeyi yapacağınız bölgeyi traş bıçağı ile kıl kalmayacak şekilde temizliyoruz.Bu aşamadan sonra buraya roll-on sürerek desenimizin tamamen bu bölgeye çıkmasını sağlıyoruz. Bundan sonra sizin el yeteneğinize ve sanatsal gücünüze kalmış bir olay. Motif üzerinden kürdan vazıtasıyla hint kınası marifetiyle feaçiyoruz ve kesinlikle 4-5 saat kınaya su ve nemli yaklaşmıyoruz.

Aşağıda sizlere örnek olması amacıyla bu yılın 2016 Hint Kınası Desenlerini paylaştık.Buradan inceleyebilirsiniz.Haydi sizlere kolay gelsin 🙂

2016 Hint Kınası Motifleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ